10 Adımda Banyonuzda Fark Yaratmanın Püf Noktaları

2018 Duvar renklerinde In’ler Out’lar
August 12, 2018
FİLLİ BOYA
Antrasit duvar rengi ile evinizde modern şıklığı yakalayın
August 11, 2018

10 Adımda Banyonuzda Fark Yaratmanın Püf Noktaları

Banyoda fark yaratmanın yolları

10 Adımda Banyonuzda Fark Yaratmanın Püf Noktaları
Global emlak istatistikleri, ev satın alırken ya da kiralarken karara en fazla etki eden ev bölümünün banyolar olduğunu ortaya koyuyor. Hal böyleyken yani banyo bir evin kalbi iken, kim mevcut banyosunu daha güzel ve kullanışlı hale getirmek istemez ki? O zaman banyonuzu 10 basit adımda bambaşka bir çehreye büründürmeye ne dersiniz?

Bir konsept yaratın

Banyonuzda büyük çaplı bir tadilat da yapsanız, tam tersine küçük bütçelerle birkaç değişiklik de yapsanız mutlaka bir konseptiniz olsun. Örneğin marine konseptli bir banyo için kırmızı, lacivert ve beyaz renkleri taşıyan birkaç aksesuar / tekstil kullanarak son derece uygun fiyatlı bir değişim yakalayabilirsiniz. Siz yeter ki konseptinize karar verin. Gerisi nasıl olsa gelir!

Yaratıcı objeler kullanın

Bir yerlerde gördüğünüz, hoşunuza giden fakat nasıl kullanacağınızı bilemediğiniz objeleri yeniden tasarlayarak banyonuzda kullanabilirsiniz. Eski ahşap merdiveni boyayarak rustik bir havluluğa dönüştürmek gibi…

Konforlu tekstil ürünlerinden faydalanın

Pamukların üzerinde yürüyormuş gibi hissettiren yumuşacık banyo paspasları, şık bir sepet içinde duran ve insana lüks duygusu veren havlular, peştamaller…İşte bunlar gibi konforlu ve yüksek kaliteli tekstil ürünlerini kullanmak banyonuza sıcaklık katacağı gibi banyo keyfinize de keyif katacaktır.

Duvarları süsleyin

Kim demiş banyo duvarlarına bir şey asılmaz diye? Banyonuza hareket ve farklılık katmak istiyorsanız boş ve geniş banyo duvarınıza belirleyeceğiniz konsepte uygun panolar asabilirsiniz.

Banyo dekorasyonunda yapılan yanlışlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın

Depolama alanlarınızı arttırın

Bir banyoyu şık ve kullanışlı hale getirmenin ilk kuralı ortalıkta duran ve dağınıklık yaratan her şeyden kurtulmaktır. Bunun için duvar raflarını ve dolaplarını düşünebilirsiniz.

Aydınlatmaları gözden geçirin

Klasik banyo lambaları ve aplikler yerine banyonuzun konseptine uygun yumuşak ışık veren bir tavan lambası tercih etmek, banyonuzun havasını bir anda değiştirebilir.

Renklerin gücünden faydalanın

Bembeyaz ve minimalist banyoların modası hiçbir zaman geçmese de renkli banyolar son birkaç yıldır son derece revaçta. Eğer sizin de bembeyaz ve fazla yalın bir banyonuz varsa ve banyonuza biraz renk katmak istiyorsanız, banyo dolaplarınızı hatta fayanslarınızı boyayabilir veya kaplayabilirsiniz.

Detayları atlamayın

Detaylar her yerde olduğu gibi banyo dekorasyonunda da çok önemlidir. Örneğin vintage konseptli bir banyo tasarlıyorsanız vintage görünümlü pirinç armatürleri ve yine nostaljik esintiler taşıyan dolap kulplarını kullanmak konseptinizi mükemmel kılabilir.

Doğal banyo kokuları kullanın

Banyonuzun en az bir yerine, doğal yağlar ve bitkilerden elde edilmiş banyo kokuları yerleştirin. Böylece kapıyı açar açmaz burna gelen o mis koku banyo deneyiminizi daha da güzelleştirebilir.

Banyonuza mini bir ses sistemi yerleştirin

Kulağa biraz çılgınca gelse de banyonuza uzaktan kumandalı bir ses sistemi yerleştirmek hem uzun ve keyifli banyo keyifleri yapmanıza hem de gelen misafirleri şaşırtmanıza yardımcı olabilir.

Kaynak EVİMLEBEN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

en_USEN
tr_TRTR en_USEN